Nowe otwarcie Koalicji Polskiej

Koalicja Polska, której przewodzi PSL zmieniła logo i zaprosiła do współpracy nowe organizacje. Nowe otwarcie to działanie w politycznym centrum i skupienie się głównie na przedsiębiorczości, zdrowiu i ekologii.

W środę podczas konferencji prasowej w Sejmie prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zaprezentował nowe logo i ogłosił zmiany w Koalicji Polskiej. Po zakończeniu współpracy z Kukiz’15 w skład Koalicji Polskiej, oprócz Polskiego Stronnictwa Ludowego wchodzą: Unia Europejskich Demokratów, Konserwatyści i Ślonzoki Razem. Do współpracy w ostatnim czasie przystąpiła również Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców oraz organizacje osób pokrzywdzonych przez organy państwa.

Logo symbolem patriotyzmu gospodarczego

Nowe logo Koalicji Polskiej to kod kreskowy utrzymany w kolorystyce polskiej biało-czerwonej flagi, symbolizujący patriotyzm gospodarczy.

– Bo Koalicja Polska to nowoczesny patriotyzm, nowoczesny konserwatyzm, to jest nowoczesna Polska, to postawienie na ludzi, którzy tworzą miejsca pracy, którzy dają pracę i tych, którzy ciężko pracują, którzy płacą podatki – wyjaśnił lider PSL.

Wsparcie przedsiębiorców, zmiany w służbie zdrowia i ekologii

W myśl nowego otwarcia, Koalicja Polska znajdzie się w politycznym centrum.

– Jesteśmy jedynym środowiskiem na scenie politycznej, które ma zdolność łączenia tak szeroko środowisk, nie tylko politycznych, ale przede wszystkim ludzkich – oświadczył  szef ludowców.

W celach programowych znalazły się przede wszystkim pomysły na wspieranie przedsiębiorców, zmiany w zakresie służby zdrowia i ekologii, a także otwarcie na inicjatywy samorządowe.

– Ruszamy z nową umową społeczną opartą o zasadę pomocniczości, decentralizacji państwa, prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna – zapowiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

Przewodnicząca Unii Europejskich Demokratów Elżbieta Bińczycka podkreśliła, że formacje tworzące Koalicję Polską łączą wspólne wartości.

– Takie wspólne wartości, jak zakorzenienie Polski we wspólnej Europie, jak samorządność, jak spojrzenie na ekologię, na ludzi ciężkiej pracy, na małych i średnich przedsiębiorców i w końcu te podstawowe wartości jak prawa człowieka, jak wolność jednostki i wolność społeczeństw, narodów. To wszystko jest istotą naszego wspólnotowego działania w centrum sceny politycznej – oświadczyła Elżbieta Bińczycka.

Zdaniem wiceprzewodniczącego klubu Koalicji Polskiej Jacka Tomczaka koalicja ta jest ostoją normalności.

– Dzisiaj dla konserwatysty Koalicja Polska jest wyborem oczywistym. Dlatego, że broni ona zdrowego rozsądku, polskiej racji stanu, ale przede wszystkim jest odpowiedzią na dzisiejszy stan polskiej gospodarki – stwierdził Jacek Tomczak.

Koordynatorka ds. programu Koalicji Polskiej, Magdalena Sobkowiak zaznaczyła, że program Koalicji Polskiej oparty jest o takie filary, jak: edukacja, gospodarka, przedsiębiorczość, środowisko czy zdrowie.

– Kiedy inni tylko mówią, my robimy. Koalicja Polska składa i będzie składać konkretne projekty ustaw. Dziś przedstawiamy projekt, którzy będzie dobry dla wszystkich przedsiębiorców, niezależnie jaką grupę reprezentują. Składamy projekt uchwały, w której Sejm zobowiązuje rząd do tego, aby w ciągu najbliższych dwóch lat nie nakładał w Polsce żadnych nowych podatków – zapowiedziała Magdalena Sobkowiak.

.

Scroll to Top