Odpowiedzialne otwarcie gospodarki odpowiedzią na chaos

Dziś widzimy, że nie można ufać rządzącym – mówili podczas konferencji prasowej przedstawiciele PSL – Przy niskich wynikach zakażeń premier Morawiecki ogłasza zwycięstwo z epidemią. Gdy one są wyższe, to nagle społeczeństwo jest nieodpowiedzialne.

W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa Koalicji Polskiej dotycząca obowiązującego od trzech dni złagodzenia obostrzeń. Od piątku działają hotele, kina, teatry, boiska zewnętrzne, baseny i stoki narciarskie. W rezultacie wielu Polaków skorzystało z tej okazji, by wyjechać na weekend walentynkowy, a Polskę obiegły zdjęcia bawiących się turystów, którzy nie przestrzegali restrykcji.

– Wiem, że chęć wyjścia, chęć spotkań jest duża. Nadal mamy jednak pandemię. Nie wiemy, jak rozwinie się sytuacja. Po wydarzeniach w Zakopanym trzeba zaapelować o odpowiedzialność. Jeżeli chcemy pomóc gospodarce, przedsiębiorcom to zachowajmy rozsądek. – mówił w Sejmie poseł PSL Jarosław Rzepa. – Pamiętajmy, ze nasze postawy mogą przyczynić się do szybszego poluzowania obostrzeń – dodał. 

Ponadto, przedstawiciele KP stwierdzili, że odpowiedzialność za zachowania tego typu ponoszą rządzący, którzy poprzez swoje  kolejne decyzje, wykazują się niekonsekwencją. – Stoki są otwarte, hotele są otwarte, a gastronomia wciąż zamknięta. To w pewnym stopniu przyczynia się do takich sytuacji jak ta w Zakopanym.

Dlatego jeszcze raz apelujemy do rządu PiS: otwórzmy gospodarkę w reżimie sanitarnym – mówił Rzepa. Przedstawiciele Koalicji Polskiej dodali również, że nie można winić Polaków za to, że zaufali rządowi, który już kilkukrotnie zapewniał o swoim sukcesie i wygranej z pandemią.

Co więcej, poseł PSL opowiedział się po stronie właścicieli firm, którzy nadal cierpią z powodu lockdownu i zaczynają buntować się przeciw ograniczeniom w funkcjonowaniu swoich lokali.

– Lepiej pozwolić przedsiębiorcom działać, niż zmuszać ich do prowadzenia działalności wbrew rządowi. Oni są odpowiedzialni, ale zostali doprowadzenia do ostateczności. Są na skraju bankructwa – apelował poseł PSL.

– Doszło do sytuacji kuriozalnej. Przy niskich wynikach zakażeń premier Morawiecki ogłasza zwycięstwo z epidemią. Gdy są one wyższe, to nagle społeczeństwo jest nieodpowiedzialne. Dziś widzimy, że nie można ufać rządzącym – podsumował rzecznik Koalicji Polskiej Miłosz Motyka.

Ponowił on również apel swojego ugrupowania do premiera Mateusza Morawieckiego o jak najszybsze przedstawienie strategii pandemicznej i planu odmrażania gospodarki, który będzie realizowany zgodnie z założeniami. 

.

Scroll to Top