PSL wzywa do dymisji ministra zdrowia

Nie ma ministra zdrowia, jest rzecznik koronawirusa, który tylko informuje o statystykach pandemii w Polsce. – Oczekujemy dymisji ministra Adama Niedzielskiego . Nie przedstawia ustaw, nie wysyła zaproszeń na szczepienia, nie wyznacza dat szczepienia, nie dba o zdrowie i życie, nie wypełnia swoich konstytucyjnych obowiązków – powiedział prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej złożyło na ręce premiera Mateusza Morawieckiego rezygnacje z doradzania rządowi w sprawie epidemii COVID-19. W oświadczeniu napisano, że „decyzja zapadła z uwagi na brak wpływu rekomendacji na realne działania i wyczerpanie się dotychczasowej współpracy”.

– 13 na 17 członków Rady Medycznej przy premierze, powołanej do walki z pandemią, ekspertów, naukowców, lekarzy, zrezygnowało, położyło „papiery na stole” i dało wotum nieufności wobec tego rządu, wotum nieufności wobec ministra zdrowia – podkreślił Władysław Kosiniak-Kamysz.

– To jest tak naprawdę powiedzenie, że „nie słuchaliście nas”, nie chcecie wiedzy medycznej, prawdy medycznej, kierujecie się wyłącznie sondażami i jesteście zakładnikami garstki posłów w waszym klubie, którzy rządzą dzisiaj Polską i waszą partią – dodał prezes PSL.

Zdaniem lidera PSL minister zdrowia stał się rzecznikiem koronawirusa, a nie zdrowia Polaków.

– Podaje tylko statystyki, a partią i rządem zarządzają posłowie, którzy nie kierują się wiedzą medyczną i nauką – zaznaczył Władysław Kosiniak-Kamysz.

Przypomniał, że „włos z głowy nie spadł” małopolskiej kurator oświaty Barbarze Nowak, która w zeszłym tygodniu nazwała szczepionki przeciwko Covid-19 eksperymentem.

– Nie ma w rządzie szacunku do wiedzy i umiejętności, a pogarda. Bardziej się słucha pani Siarkowskiej i pana Kowalskiego niż ministra zdrowia – stwierdził prezes PSL.

Władysław Kosiniak-Kamysz wezwał do dymisji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

– Tak naprawdę premier i rząd powinni podać się z tego powodu do dymisji, bo nie potrafią zarządzać w trakcie pandemii. Zdrowie i życie ludzie nie jest dla nich najwyższym nakazem – to jest dyskwalifikujące w zarządzaniu państwem – podkreślił powiedział szef ludowców.

PSL jest gotów pracować nad zaproponowanym przez Lewicę wspólnym wnioskiem opozycji o odwołanie ministra Niedzielskiego.

– Nie mamy powodu bronić jakiegokolwiek ministra tego rządu, a już na pewno nie ministra Adama Niedzielskiego, bo on sam abdykował, sam zrzekł się pełnienia swojej funkcji. Nie przedstawia ustaw, nie wysyła zaproszeń na szczepienia, nie wyznacza dat szczepienia, nie daje ulgi, nie dba o zdrowie i życie, nie wypełnia swoich konstytucyjnych obowiązków, więc oczywiście, że poprzemy taki wniosek – powiedział prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Scroll to Top